Záchranný kruh

Záchranný kruh

PřihlášeníPostoupení Informace o dočasném místě ničení munice v CHKO Brdy PDF Tisk Email

V rámci pokračující pyrotechnické očisty prostoru byla v oblasti Zadní Záběhlá (nedaleko Pardťských rybníků) vybudována ochranná stavba dočasného místa ničení nevybuchlé munice. Jednalo se o koordinovanou spolupráci 15. ženijního pluku, Velitelství Vojenské policie Tábor, VLS divize Hořovice a CHKO Brdy.
Tato stavba je využívána k ničení nevybuchlé munice, která je schopna bezpečného převozu na nejbližší vhodné místo. Ostatní nevybuchlou munici jsme nuceni ničit na místě nálezu.
Asanační práce probíhají zpravidla každý týden, pondělí až čtvrtek, od 08:00 - 15:00 hod.  v určených prostorech (viz. mapa ASANACE). V tuto dobu může být kdykoli ničena nalezená munice na místě nálezu. Ochranná stavba je využívána zpravidla v obdobném čase. Policie České republiky však může, v případě vlastního výjezdu, tento ochranný prostředek využít v kteroukoliv dobu. Ukončení asanačních prací je plánováno ke konci roku, může se však prodloužit až do poloviny roku následujícího (nebo i déle).

Prostor pyrotechnické očisty je označen varovnými tabulemi o probíhajících asanačních pracích, využíváme též uzávěru a před odpalem provádíme kontrolu okolí.

Ochranná stavba také není žádná turistická atrakce, v její blízkosti se mohou nacházet nebezpečné elementy ničené munice, které se ani kontrolou po řízeném odpalu nepodařilo dohledat. Okolí této stavby je označeno výstražnými tabulemi.
V přílohách přikládám označené místo ochranné stavby (mapa + orto) s vyznačeným kilometrovým bezpečnostním okruhem. Dále mapu ASANACE, ve které jsou znázorněny jak již asanované, tak prostory k asanaci určené (viz. legenda).  Jedná se o prostory v okolí vrchu Kamenná a Kočka. Dále je zde fotografie ochranné stavby, která slouží Vám pro lepší představu.

S pozdravem

důstojník pyrotechnického pracoviště Jince, Velitelství Vojenské policie Tábor

 

Hledat

Czechpoint

Penzion a pivnice


Autobusem do Skořic

Cyklostezky

Uživatelé online

Právě připojeni - hostů: 58 
 
  Design by handy shop & vista forum Powered by Joomla
Obec Skořice
 
 
     
 
   
Design by windows vista forum and energiesparlampen